دستیار صوتی الکسا

با دستیار صوتی الکسا (Alexa) آشنا شوید

با دستیار صوتی الکسا (Alexa) آشنا شوید

در یکی از مطالب گذشته با عنوان هوش مصنوعی چیست؟ در مورد تکنولوژی هوش مصنوعی و کاربردهای فراوان آن نوشتیم. در این نوشته قصد داریم به یکی از ابزارهای ساخته شده میتنی بر هوش مصنوعی اشاره کنیم. این ابزار جیزی جر دستیار صوتی کمپانی بزرگ آمازون نیست. نام این دستیار صوتی الکسا (Alexa) می باشد، در بسیاری از لوازم جدید ساخته شده شرکت الکسا و حتی برخی از کمپانی های دیگر مشاهده می شود.

دستیار صوتی الکسا (Alexa) چیست؟

امروزه لوازم دیجیتالی، خصوصا تلفن های هوشمند از امکانات دستیارهای صوتی معروف نظیر سیری، کورتانا یا گوگل ناو استفاده می کنند. دستیار صوتی الکسا نیز، دستیار ساخته شده توسط کمپانی آمازون است که بر روی محصولات جدید آمازون نظیر اسپیکرEcho Dot ، اسپیکر Amazon Tap ارائه شده است. Echo Dot که از جدیدترین و البته از مشهورترین محصولات اخیر آمازون که دارای دستیار صوتی Alexa است، به شما در انجام برخی از کارها و یا کسب اطلاعات کمک می کند. برای مثال شما می توانید از طریق این دستیار صوتی فقط با گفتن چند فرمان ساده از آمازون خرید کنید. (البته باید از قبل عضو Prime آمازون باشید). و یا مثلا آب و هوای امروز را از الکسا بپرسید و … .

کاربردهای متنوع دستیار صوتی الکسا

آمازون  مدعی شده است که دستیار صوتی اش قادر است بیش از 1000 دستور را اجرا کند. این روند روز به روز در حال رشد می باشد. علاوه بر کمپانی آمازون، الکسا سیستم مرکزی بسیاری از سیتم های هوشمند خانگی نظیر Wink، SmartThings و Logitech Harmony می باشد. شما به کمک الکسا قادر خواهید بود، گجت ها را کنترل کنید، موسیقی پخش کنید، چراغ ها را خاموش و روشن کنید، تلوزیونتان را کنترل کنید و …. .

 

دستیار صوتی الکسا
دستیار صوتی الکسا

 

برخی از قابلیت های کلیدی الکسا:

  • پیدا کردن دستور العمل ها و راهنمایی های گام به گام قابل شنیدن با مهارت AllRecipes.
  • خواندن کتاب
  • دریافت زمان پخش برنامه های مختلف تلوزیونی.
  • سفارش غذا از رستوران های مجاور
  • قابلیت سفارش آنلاین بسیاری از محصولات و خدمات
  • پاسخ به تعداد قابل توجهی سوالات مختلف

نتیجه گیری:

به طور کلی دستیار صوتی الکسا (Alexa) را می توان یکی از محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی دانست که با پیشرفت های قابل توجه این دستیار و استفاده نسبتا گسترده در محصولات مختلف، آینده روشنی در انتظار آن خواهد بود.

آینده گروه توسعه تکنولوژی آریانا پارسیان در این حوزه

گروه توسعه تکنولوژی آریانا پارسیان ، در نظر دارد تا در آینده ای نزدیک ، به عنوان یک مجموعه تکنولوژی محور ایرانی به این حوزه ورود کند و محصولی بومی سازی شده در این زمینه به نام « دستیار هوشمند آترون » را به هموطنان و سایرکشورهای حوزه خلیج فارس ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *