معرفی شرکت سیگیت

به بهانه معرفی پرظرفیت‌ترین هارد دیسک توسط سیگیت : معرفی شرکت سیگیت

معرفی شرکت سیگیت

به بهانه معرفی پرظرفیت‌ترین هارد دیسک توسط سیگیت

معرفی شرکت سیگیت : شرکت سیگیت (Seagate) امریکا ، بزرگترین شرکت تولیدکننده هارد دیسک در جهان ، و یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید حافظه های کامپیوتری (Storage) اعم از هارددیسک ، هارد اکسترنال ، فلش مموری ، فضای ابری و… ، از سریع‌‌ترین، پرظرفیت‌ترین و مطمئن‌ترین هارد دیسک رایانه‌‌های دسکتاپ یا PC رونمایی کرد. این محصول BarraCuda Pro HDD نام دارد و ظرفیت آن ۱۲ ترابایت است.

 

معرفی شرکت سیگیت
معرفی شرکت سیگیت

 

معرفی شرکت سیگیت

شرکت سیگیت (Seagate) امریکا ، بزرگترین شرکت تولیدکننده هارد دیسک در جهان ، و یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید حافظه های کامپیوتری (Storage) اعم از هارددیسک ، هارد اکسترنال ، فلش مموری ، فضای ابری است.

 

تاریخچه سیگیت

این شرکت ، در اواخر دهه 70 میلادی ، توسط فردی به نامِ آلن شوگرت ، پایه گذاری شد. این شرکت در ابتدا شوگرت تکنولوژی نام داشت. اگرچه در حال حاضر ، دفتر مرکزی این شرکت ، در کشور ایرلند قرار دارد ، امّا واحد عملیاتی (اجرایی) آن ، در کوپرتینوی کالیفرنیا مستقر است.

سیگیت ، در توسعه و به بلوغ رسیدنِ حافظه های کامپیوتری ، به خصوص هارد دیسک ها ، نقش غیر قابل انکاری در تاریخ تکنولوژی از خود به جای گذاشته است. اولین نسل درایوهای اس‌تی-۵۰۶ ، در سال 1980 و یک سال پس از پایه گذاری شوگرت تکنولوژی ، با ظرفیت تنها 5 مگابایت ، تولید و به بازار عرضه شد. سیگیت ، در دهه اول عمر تجاری خود ، از اصلی‌ترین تولیدکننده های قطعات کامپیوتر شخصی (که در آن زمان به نام ریز رایانه (در مقایسه با ابررایانه ها) شناخته می‌شد.) محسوب می‌شد.

 

سیگیت در قرن جدید

بی شک ، یکی از طلایی ترین اتفاقاتی که سیگیت توانست در طول عمر خود رقم بزند ، خرید شرکت رقیب خود در اوایل قرن 21 ، یعنی کمپانی مکستور بود. در آن سالها ، سهم بازارِ هارد دیسک در دنیا ، در اختیار 3 شرکت سیگیت ، مکستور ، و وسترن دیجیتال بود ، که سیگیت با خرید سهام شرکت مکستور به قیمت نزدیک به 2 میلیارد دلار ، توانست قدم بزرگی در کسب اکثریت سهم بازار بردارد. در این مورد ، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که سیل سال 2011 در تایلند ، اگرچه به همۀ شرکت های تولیدکننده از جمله سیگیت و مکستور آسیب رساند ، اما بیشترین آسیبِ این سیل را ، وسترن دیجیتال دید ، که همین امر ، به پیشتازی شرکت سیگیت در بازار هارد دیسک کمک شایانی کرد.

در این لینک ، میتوانید تراز مالی سیگیت را مشاهده کنید.

 

با توجه به رسالت مجموعه آریانا پارسیان مبنی بر ارائه ای متفاوت از تکنولوژی ، امکان این امر وجود دارد که در آینده ای نزدیک ، محصولات با کیفیت کمپانی سیگیت ، به سبد محصولات گروه کامپیوتری آریانا پارسیان اضافه گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *